Czy da się zarobić na wynajmie mieszkania w Krakowie?

Lokata bankowa czy... kupno mieszkania na wynajem? Co się bardziej opłaca?

Kupowanie mieszkań na wynajem staje się coraz popularniejszą formą lokowania oszczędności, ponieważ zwykle przynosi znacznie większe zyski niż lokaty bankowe. Zgodnie z danymi NBP, rzadko kiedy dostępne są lokaty, których oprocentowanie przekracza 2%. Natomiast w przypadku mieszkań na wynajem, rentowność inwestycji niejednokrotnie sięga 5, a nawet 6%.

 

Jakie mieszkania warto kupować?

Chcąc kupić mieszkanie na wynajem, które szybko znajdzie lokatorów, warto wziąć pod uwagę potrzeby grupy docelowej. Są nią w głównej części osoby młode - single lub pary, które nie mają jeszcze dzieci (rodziny zwykle decydują się już na zakup własnego lokum). Mieszkanie musi więc odpowiadać ich oczekiwaniom:

  • być komfortowe, ale niezbyt duże (najlepiej do 45 metrów kwadratowych, 2 lub 3 pokoje),

  • mieć komfortową lokalizację (dobre połączenie komunikacyjne z całym miastem w celu dojazdu do pracy, szkoły),

  • znajdować się w rozwiniętej lub szybko rozwijającej się okolicy (obecność sklepów, podstawowych punktów usługowych itp.),

  • mieć wysoki standard (obecnie jest to jedno z głównych kryteriów wyboru wynajmowanego mieszkania).

 

Trafną inwestycją okazują się w tej sytuacji nowe mieszkania usytuowane na nowo powstających osiedlach w Krakowie. Są atrakcyjne pod względem komfortu i estetyki, a dzielnice, w których są zlokalizowane, są doskonale skomunikowane i umożliwiają bezproblemowy dojazd do różnych części miasta. Jeśli poszukujesz mieszkania, które zostanie błyskawicznie wynajęte przez lokatorów, sprawdź ofertę Osiedla 7 Życzeń i dokonaj inwestycji, która szybko się zwróci i wkrótce zacznie przynosić duże korzyści finansowe.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń