Jak dużo nowych mieszkań kupują Polacy?

Zdecydowanie więcej niż pozostałe europejskie narody. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi danymi statystycznymi.

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami w Polsce rośnie w ogromnym tempie, mimo że są to propozycje niejednokrotnie znacznie droższe niż mieszkania z drugiej ręki. Podczas gdy w 2010 roku do rąk deweloperów trafiało niecałe 33% pieniędzy wydawanych na zakup mieszkań w Polsce, w 2016 roku odsetek ten wzrósł już do niemal 48%. Te dane nabierają znaczenia w momencie, gdy porówna się je ze statystykami innych europejskich państw. Średnia dla całej Europy wynosi bowiem niecałe 24%, a w krajach położonych na zachodzie kontynentu odsetek ten sięga kilku, kilkunastu procent (np. Wielka Brytania 6,8%, Francja 10, 3%, Niemcy 14,8%). Jedynie w dwóch europejskich krajach część pieniędzy przeznaczana na zakup nowych mieszkań jest większa niż w Polsce, a są to Malta i Cypr, w których w ostatnich latach za się zauważyć wyjątkowo szybki wzrost ilości nowych inwestycji deweloperskich.

 

Kraków – duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami

Polski rynek nieruchomości wciąż nie jest nasycony, a deweloperzy wykorzystują tę sytuację i tworzą coraz to nowe projekty, które cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Przykładem miasta, które pod tym względem wyjątkowo szybko się rozwija, jest Kraków, gdzie każdego roku powstają atrakcyjne nowe osiedla oraz z powodzeniem zagospodarowywana jest wolna przestrzeń w centralnych częściach miasta.

Zachęcamy do zapoznania się z projektami Eko Park realizowanymi na terenie Krakowa. Budowane tu przez nas nowe mieszkania z pewnością są konkurencyjne oraz zasługują na uwagę przyszłych kupujących. W szczególności polecamy nowoczesne i atrakcyjne wizualnie Osiedle 7 Życzeń, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Zapraszamy!

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń