Jakie mieszkania cieszą się popularnością w Krakowie?

Rynek mieszkaniowy w Krakowie jest bardzo bogaty, jednak deweloperzy stoją przed ważnym wyzwaniem. Muszą sprostać wymaganiom kupujących, których potrzeby i oczekiwania stale się zmieniają.

Wynika to oczywiście ze zmieniającego się stylu życia. W XXI wieku brakuje nam czasu, jesteśmy przytłoczeni życiem w wielkich miastach, ale nasze możliwości finansowe są coraz lepsze i chcemy zasmakować luksusu. Te zjawiska przedkładają się na oczekiwania względem nowych mieszkań, które chcemy kupować. Na co więc deweloperzy muszą zwrócić szczególną uwagę, opracowując swoje ofertę?

 

Nowe mieszkania w Krakowie – czym powinny się charakteryzować?

  1. Różnorodność w metrażu i układzie. Dużą popularnością cieszą się obecnie zarówno kawalerki i studia – niewielkie lokale, w których odnajdują się single i młode małżeństwa – jak i 3- lub 4-pokojowe mieszkania, w których mają zamieszkać całe rodziny. Zauważalny jest też wzrost zainteresowania nieruchomościami luksusowymi. Rzecz w tym, aby każdy nabywca mógł znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. Oferta deweloperska jest tak szeroka i różnorodna, aby nikt nie musiał rezygnować ze swoich oczekiwań.

  2. Atrakcyjna lokalizacja. Czyli najlepiej połączenie spokojnej, zacisznej okolicy z możliwością łatwego i szybkiego dojazdu do centrum miasta. Wydaje się to być wyjątkowo dużym wyzwaniem, jednak deweloperzy całkiem nieźle sobie z nim radzą. Przykładem osiedla, które spełnia ten wymóg, jest Osiedle 7 Życzeń w Krakowie – położone w malowniczym otoczeniu, a przy tym świetnie skomunikowane z resztą miasta.

  3. Wysoka jakość. Materiały budowlane drugiej kategorii, niski standard wykończenia budynków, nieciekawa aranżacja przestrzeni na osiedlu – takie rozwiązania odpadają w przedbiegach. Potrzeba jakości jest obecnie bardzo duża, dlatego też deweloperzy muszą sięgać po najlepsze materiały i najatrakcyjniejsze rozwiązania estetyczne.

 

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń