Kraków - czy warto kupować mieszkania pod wynajem?

Kupić w Krakowie nowe mieszkanie i oddać je pod wynajem – oto sprytny sposób na zarobek.

Kupowanie mieszkań, które następnie oddaje się do użytku najemców, jest obecnie bardzo popularną formą lokowania oszczędności. Nic dziwnego – takie inwestycje stosunkowo szybko się zwracają, po czym zaczynają przynosić duże zyski. Jak twierdzą eksperci, stopa zwrotu z inwestycji w mieszkanie pod wynajem może być nawet kilkukrotnie wyższa niż w przypadku innych form bezpiecznego lokowania pieniędzy (np. lokat w banku). Pod warunkiem oczywiście, że dokona się trafnego zakupu, a mieszkanie nie będzie stało puste.

 

Kraków – jakie mieszkania pod wynajem najlepiej kupować?

Kraków jest miastem bezpiecznym pod kątem tego typu inwestycji. Zainteresowanie wynajmem mieszkań jest tutaj wystarczająco duże, aby nie obawiać się tego, że inwestycja nie przyniesie zysku. Jakie mieszkania warto tu kupować w tym celu? Zgodnie ze statystykami, najlepszym wyborem wydają się być mieszkania 2-pokojowe, które stanowią w Polsce ponad połowę wszystkich wynajmowanych. Stosunkowo łatwo jest też znaleźć najemców do mieszkań 3-pokojowych. Analitycy rynku nieruchomości zauważają też, że w ostatnich latach za gotówkę kupowanych jest coraz więcej nowych mieszkań, które później trafiają pod wynajem. Może to świadczyć o zainteresowaniu najemców lokalami w nowym budownictwie i w atrakcyjnych lokalizacjach.

Podsumowując – czy zakup mieszkania pod wynajem to dobry pomysł? Tak, jeśli wybierze się lokal, który spełnia oczekiwania rynku i szybko zostanie wynajęty. W takiej sytuacji inwestycja zwróci się bardzo szybko, a niedługo potem pojawią się pierwsze realne zyski.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń