Kraków – mieszkania idealne dla seniorów

Szukasz mieszkania dla starszej osoby – babci, dziadka, rodzica? Sprawdź, jakie opcje są dostępne w Krakowie i czym kierować się przy wyborze lokalu.

Potrzeby seniorów są bardzo szerokie, w związku z czym znalezienie dla nich idealnego mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Mowa nie między innymi o potrzebach dotyczących codziennego funkcjonowania, które należy rozważyć, wybierając metraż i układ mieszkania, piętro oraz standard budynku. Ponadto obecnie osoby starsze chcą pozostać aktywne także w sensie społecznym i kulturalnym. Trzeba więc wziąć pod uwagę kwestię lokalizacji nowego mieszkania, tak aby możliwości seniora były jak największe.

 

Jak wybrać mieszkanie dla osoby starszej?

Aby mieszkanie właściwie spełniało potrzeby seniora, warto zadbać o to, aby:

  • Było zlokalizowane w atrakcyjnej i dobrze rozwiniętej okolicy. Niekoniecznie w centrum miasta, ale nawet na jednym z nowych osiedli, na których znaleźć już można takie placówki jak poczta, przychodnia, sklepy. Warto też, aby okolica była dobrze skomunikowana z częściami miasta, w których zlokalizowane są kina, teatry, parki, biblioteki – czyli miejsca, w których senior może aktywnie spędzać czas.

  • Miało odpowiedni metraż. Nieduże mieszkanie łatwiej jest utrzymać w czystości. Nie może być to jednak zbyt mały lokal, który mógłby ograniczać wygodę i swobodę poruszania się osoby starszej.

  • Odpowiadało pod każdym kątem seniorowi. W końcu to on będzie w nim mieszkał przez kolejne lata. Warto więc, aby uczestniczył w całym procesie poszukiwania i wyboru mieszkania.

 

W Krakowie jednym z osiedli, które świetnie sprawdzą się w przypadku osób starszych, jest Osiedle 7 Życzeń. To spokojne, kameralne osiedle w atrakcyjnej okolicy z pewnością spełni oczekiwania każdego seniora. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkaniową.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń