Kraków – nowe mieszkania budowane dla rodzin

Rynek mieszkaniowy kształtowany jest przez potrzeby klientów. A są nimi coraz częściej rodziny z dziećmi.

Struktura polskiej rodziny znacząco różni się od struktur obserwowanych na zachodzie Europy. Fakt, że duża ilość polskich gospodarstw domowych to rodziny z dziećmi sprawia, że deweloperzy dostosowują swoje inwestycje do ich potrzeb.

Zgodnie z badaniami Eurostatu z 2015 roku, aż w 38,4% polskich gospodarstw domowych jest przynajmniej jedno dziecko na utrzymaniu rodziców. Znajdujemy się w tym aspekcie na niemal na samym szczycie w Unii Europejskiej, a wyprzedzają nas tylko dwa kraje: Cypr (38,9%) i Irlandia (41,5%). Średnia dla UE to 29,8%. Choć to tylko liczby, to ich analiza pozwala deweloperom na lepsze trafianie w potrzeby klientów. Rodziny z dziećmi to obecnie największa grupa odbiorców nowych mieszkań, w związku z czym to dla nich najbardziej opłaca się budować i dostosowywać metraż, ilość pomieszczeń, lokalizację i sposób wykończenia do ich oczekiwań.

 

Mieszkania dla rodzin w Krakowie

Odpowiedź deweloperów na dane dotyczące struktury polskich rodzin przejawia się w inwestycjach mieszkaniowych, które są obecnie realizowane w największych ilościach. Nowe osiedla są kameralne, spokojne, położone w spokojnej okolicy, a jednocześnie dobrze skomunikowane z resztą miasta, by umożliwiać całej rodzinie dojazd do pracy lub szkoły. Powstawanie takich osiedli pociąga za sobą rozwój całych dzielnic, stając się bodźcem do budowania szkół, przedszkoli, punktów handlowo-usługowych, obiektów kulturalnych itd.

Jednym z nowych osiedli w Krakowie wybudowanych właśnie z myślą o rodzinach jest Osiedle 7 Życzeń. Spokojna okolica, kameralny klimat, wygodne 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkaniato dokładnie to, czego szukają osoby chcące zapewnić swoim bliskim jak najlepsze warunki. Zachęcamy więc do dokładniejszego zapoznania się z ofertą osiedla i do wybrania jednego z proponowanych lokali.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń