Kraków – nowe mieszkania latem nie tracą na popularności

Lato zwykle jest czasem pewnego spowolnienia procesów gospodarczych, ponieważ jest to okres urlopowy i nieco luźniejszy. Jednak nie dotyczy to kilku branż. Jedną z nich jest turystyka, która właśnie w wakacje najbardziej ożywa. Drugą jest branża mieszkaniowa, która nigdy nie spowalnia latem, a wręcz przeciwnie – działa niezwykle prężnie, o czym świadczą dane z poprzednich lat.

 

Inwestycje deweloperskie nie zwalniają latem

Liczba wydanych pozwoleń na budowę w miesiącach letnich nie maleje, podobnie zresztą jak liczba nowych mieszkań oddawanych do użytku. Dobrze widać to na przykładzie Krakowa – jednego z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce miast pod względem inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy wykorzystują zarówno sprzyjające warunki klimatyczne, jak i korzystne dla nich zjawiska rynkowe, dzięki czemu są w stanie ukończyć mnóstwo inwestycji. Im szybciej nowe mieszkania trafią na sprzedaż, tym wcześniej pojawią się realne korzyści z ich budowy.

 

Kupno mieszkania w Krakowie – latem wygodniej

Dla osób kupujących lato jest bardzo wygodnym okresem do dokonania inwestycji. Możliwość wzięcia dłuższego urlopu i poświęcenia jego części na kwestie związane z formalnościami czy nawet z samą przeprowadzką to dobra motywacja do tego, by transakcji dokonać właśnie podczas wakacji. Latem zwykle ma się też zwykle więcej energii i bardziej optymistycznie patrzy się w przyszłość. Wszelkie duże życiowe zmiany przychodzą wtedy znacznie łatwiej, a zakup nowego mieszkania z pewnością do takich należy.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń