Mieszkania – kupić czy wynająć?

Które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne – kupno czy wynajem mieszkania?

To pytanie zadaje sobie wiele osób – zarówno w Krakowie, jak i w innych polskich miastach. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto je wszystkie dobrze rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Kupno mieszkania czy wynajem – co się opłaca finansowo?

Z jednej strony kupno mieszkania to ogromny wydatek, który zwykle wiąże się z koniecznością zaciągnięcia dużego, wieloletniego kredytu. Mało kto może sobie pozwolić na kupno za gotówkę. Są to kwoty, które przerastają możliwości większości Polaków. Z drugiej jednak strony wynajem mieszkania w Krakowie jest dość kosztowny – niekiedy nawet droższy niż comiesięczne raty kredytowe. Z tym jednak, że w ten sposób najemca daje zarobić wynajmującemu zamiast pracować na spłatę długu za nieruchomość kupioną na własność.

 

Mieszkanie a swoboda

Argumenty po jednej i po drugiej stronie barykady pojawiają się także w kwestii swobody osobistej. Z jednej strony własne mieszkanie daje jej znacznie więcej. Można nim dowolnie zarządzać, zmieniać w nim elementy wykończenia, wyposażenia czy aranżacji, wynająć lub sprzedać w dowolnym momencie lub oddać w użytkowanie komuś z rodziny. Jednak posiadanie własnego mieszkania stawia też pewne ograniczenia. Jest niekorzystne z punktu widzenia młodego, bardziej mobilnego pokolenia – osób chętnie i często zmieniających miejsce zamieszkania ze względu na sytuację w życiu zawodowym lub osobistym.

 

Kraków – mieszkania dla zdecydowanych

Warto podjąć decyzję zgodnie z własnymi potrzebami. Do różnych osób przemawiają różne argumenty. Wszystkich tych, którzy podejmą jednak decyzję o zakupie własnego M, zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowych mieszkań w Krakowie. Ich atrakcyjność z pewnością może być uważana za kolejny argument za taką decyzją.

Góra strony

Osiedle 7 Życzeń